TOPCOAT-PU 710 15kg
TOPCOAT-PU710 este o acoperire poliuretanică monocomponentă, elastică, de culoare albă, de la ISOMAT, pentru aplicare peste membranele hidroizolante lichide din poliuretan (membrane aromatice) pentru a le oferi o protecție sporită la razele UV și stabilitate a culorii, la galeata metalica de 15kg
Preț vechi:
1.242,04 RON
1.055,12 RON
TOPCOAT-PU 710
TOPCOAT-PU710 este o acoperire poliuretanică alifatică, monocomponentă, care formează o membrană stabilă la UV. Aceasta oferă o aplicare simplă, stabilitatea culorii, elasticitate, rezistență la traficul pietonal ușor (doar pentru uz domestic), rezistență la îngheț și își menține proprietățile mecanice la temperaturi cuprinse între −40 și +90.
DOMENII DE APLICARE TOPCOAT-PU 710
TOPCOAT-PU710 se aplică peste membranele poliuretanice aromatice hidroizolante pentru a crește protecția la razele UV și stabilitatea culorii.
Mod de utilizare:
Suportul trebuie să fie absolut uscat și lipsit de praf, grăsimi sau murdărie. Suprafețele acoperite deja cu straturi hidroizolante poliuretanice nu necesită grunduire. Înainte de aplicare, TOPCOAT-PU 710 se amestecă ușor pentru omogenizare, evitând amestecarea excesivă pentru a preveni înglobarea aerului. Se aplică cu bidineaua, trafaletul sau prin pulverizare, în unul sau două straturi, în termen de 72 de ore de la finalizarea lucrării de hidroizolație. Al doilea strat se aplică încrucișat peste primul, după 4-24 de ore, în funcție de condițiile atmosferice. Uneltele se curăță cu solventul SM-28 cât timp produsul este proaspăt.
Consum TOPCOAT-PU 710: ~120 -> 250 grame/mp/strat => o galeata de TOPCOAT-PU 710 la 15kg ar acoperi ~60 -> 125 metri patrati/strat.
Fisa tehnica Isomat TOPCOAT PU 710: 